Jesteś tutaj
Żywa kreda H+ to innowacyjny produkt z dedykowanym Kompleksem H+.
Produkt ten stanowi połączenie trzech pojedynczych składników:
- kredy,
- kwasów organicznych
- węgla organicznego.
W obecnych czasach gleba wymaga dbałości o nią na poziomie nigdy wcześniej nie wymaganym. Ciągłe dążenie do coraz to wyższych plonów powoduje degradację gleby na wszystkich możliwych poziomach: biologicznym, chemicznym i fizycznym.
Degradacja biologiczna to znikanie wszelkich poziomów życia biologicznego. Degradacja chemiczna to masowe wyczerpywanie jej zasobów, w tym także zasobności w wapń oraz nieustanne zakwaszanie gleby. Degradacja fizyczna to znikanie próchnicy glebowej oraz spadek poziomu węgla organicznego w glebie.
Aby zahamować to zjawisko oraz odwrócić poziom niszczenia gleby stworzyliśmy produkt, nawóz trzypoziomowy.
Działa on na wszystkich trzech poziomach – zawarte w nim:
- Kreda – podnosi poziom pH oraz uzupełnia glebę w zasoby wapnia przyswajalnego.
- Kwasy organiczne – w tym kwasy humusowe – podnoszą poziom życia biologicznego, uruchamiają naturalne procesy regeneracji gleby, procesy próchno twórcze.
- Węgiel organiczny – w naturalny sposób ponosi poziom węgla w glebie, a więc uzupełnia jeden z najważniejszych składników materii glebowej.
Jego innowacyjny kompleks H+ stanowi specjalnie dobrany zbiór dedykowany kwasów humusowych naturalnie występujących w glebie. Badania potwierdziły, iż regularna ich aplikacja pozwala na odbudowę struktur glebowych na poziomie biologicznym i chemicznym.
Działania kompleksowe poprzez aplikację na pola nawozu Żywa Kreda H+ w jednym zabiegu za pomocą jednego przejazdu odbudowują glebę całościowo dając szansę na jej powrót do naturalnego stanu równowagi chemicznej, fizycznej i biologicznej.
Szczegółowe informacje dostępne telefonicznie pod numerem stacjonarnym 83 353 50 28 lub komórkowym 608 291 710.